Użytkowanie i ochrona

- Obuwie należy użytkować zgodnie z jego przeznaczeniem.

- Prawidłowa konserwacja zabezpiecza obuwie przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych (wody, śniegu, kurzu, temperatury i soli - szczególnie w okresie jesienno-zimowym)

- Należy unikać mocnego przemaczania obuwia, które może być przyczyną m. in. jego rozklejenia (brak konserwacji obuwia w pływa na jego zwiększoną podatność na przemakanie).

- Niedopuszczalne jest pranie obuwia w pralce. Nadmiar wody oraz detergenty mogą osłabić wszystkie elementy cholewki.

- W przypadku przemoczenia obuwia należy go najpierw wysuszyć z dala od źródeł ciepła. W celu zachowania prawidłowego kształtu zaleca się prawideł lub wypełnienie obuwia miękkim papierem.

- Należy zakładać i zdejmować obuwie zawsze rozsznurowane w celu uniknięcia przetarć i osiadania zapiętków.

- Zaleca się stosowanie łyżki do butów, by uniknąć deformacji lub uszkodzenia tylnej części cholewki.

- Wymiana elementów w obuwiu, tj. fleki, wyściółki, sznurowadła itp. należy do obowiązków użytkownika w ramach okresowej dbałości o wyrób.

- Wskazana jest codzienna zmiana obuwia (nie należy używać cały czas tylko jednej pary obuwia).

Konserwacja

Informujemy, że obuwie wykonane z naturalnie barwioną podszewką (skóra, tkaniny naturalne) może farbować w początkowym okresie użytkowania. Cechą obuwia wykonanego bez podszewek jest jego farbowanie. Wyściółki o wykończeniu metalizowanym i nabłyszczane (tj. pokrywane kolorem, którego produktem końcowym jest wyściółka błyszcząca i barwna) mogą ulegać ścieraniu.

Obuwie wyjściowe wykonane ze skóry, nawet przy prawidłowej pielęgnacji, może ulec przemoczeniu podczas użytkowania w warunkach narażonych na dłuższe działanie wody.

WIERZCH SPOSÓB KONSERWACJI

skóra licowa

Zabrudzone obuwie, przed nałożeniem pasty lub kremu, należy wyczyścić wilgotną szmatką. Barwnych kremów należy używać zgodnie z przeznaczeniem i kolorem wierzchu.

skóra nubukowa
skóra welurowa
skóra zamszowa

skóra syntetyczna
welurowa

Zabrudzenia usuwać miekką szmatką. Stosować specjalne środki przeznaczone do tego rodzaju skór (koloryzujące do ożywienia koloru, a w okresie jesienno-zimowym chroniące przed przemoczeniem).

Nie należy używać past i kremów.

skóra syntetyczna
licowa

Oczyszczać wilgotną szmatką. Stosować środki do skór syntetycznych.

tkanina

Czyścić miękką szczoteczką lub wilgotną szmatką. Nie dopuszczać do silnego przemoczenia.